Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Prawie SSZ

Blog:  ojo17
Data dodania: 2018-03-11
wyślij wiadomość

Witam, nie było czasu opisywać co dzieje się na budowie, dlatego dziś przy chwili wolnego czasu od innych obowiązków postanowiłem opisać co i jak poczyniliśmy na budowie. Wygląda to następująco.

Długo czekaliśmy na montaż okien z racji poślizgu producenta i poprzez zmianę w osatniej chwili producenta okien. Padło na Pagen ostatecznie okna na profilu salamander bluevolution 82mm ale jak wcześniej wspominałem z ciepłymi parapetami i szczelnym montażem. Przez brak możliwości wykonania osobiście przy pomocy mojego taty zostały przygotowane otwory pod szczelny montaż, MM zamontował okna. Ja w tym czasie studiowałem producentów drzwi zewnętrznych zastanawiałem się nad aranżacją kuchni w celu wstępnego ustalenia miejsca gniazdek itp. Po zamontowaniu okien, rozpoczęte zostały prace związane z elektryką. postanowiłem większość kabli puszczać podłogą w peszlu, przez co było więcej zabawy w późniejszym czasie z układaniem styropianu. ale do tego wrócę później :). Jak zakończyli mi montaż kabli i rurek od centralnego odkurzacza została położona grubsza folia budowlana na papę i został kładziony styropian. Wybrałem swisspor jako producenta styropianu. bardzo sobie cenie ich produkty więc ten sam producent będzie na elewację zamawiany. w podłogę położono warstwę 7 cm na pierwszej warstwie rozprowadzono zasilanie wody do pomieszczeń, wykorzystując do tego pex. Każde zasilanie jest puszczone na osobnej zasilanie wody ocieplone jak zobaczycie na późniejszych zdjęciach. do wyrównania poziomu styropianu użyłem grubości 2 cm, w niektórych miejscach musiałem wcinać się w styropian 7 cm. a na górną warstwę poszła kolejna partia 7 cm styro. użyłem styropianu "dach podłoga 100". Między czasie zostały wykonane odwierty w stropie do rekuperacji. zamówiłem  bramę garażową wraz z napędem - padło na producenta Verdoor, redcross 5000x2250 a napęd Came HG 1000 Home. Kolor oczywiście antracytowy. Między czasie zamówiłem drzwi i umówiłem się na montaż drzwi wejściowych na koniec sierpnia 2018 r. z racji na oczekiwanie wyschnięcia prac mokrych które będę wykonywał docelowo w maju. Drzwi wybrałem dębowe produkcji Cal o nazwie Longinus w kolorze grafitowym wraz z ciepłym montażem na systemowym ciepłym progu. na obecną chwilę będzie rozkładany styropian na stropie. Zdecydowałem się na styropian fono 53, w trzech warstwach po 5 cm oraz nadlewki betonowej 5 cm. w Garażu planuje zrobić wylewkę 10 cm.  Przez puszczenie większości kabli w podłodze w pierwszej kolejności będę wykonywał wylewki dopiero potem tynki. Tynki wybrałem cementowo-wapienne nakładane maszynowo ale mieszane na budowie. zapomniałem dodać że przed izolacją oczywiście były wykonane odpływy od poszczególnych miejsc (kuchnia, pralnia itp), który też zostały zaizolowane na odpowiednim etapie :) zdecydowałem puścić zasilanie grzejników do sypialń oraz do łazienki, ale i tak w całym domu wykonuję ogrzewanie podłogowe. Przepraszam za mało etapowy opis ale z braku dużej ilości czasu i braku przemyslenia jak łądnie to opisać wyszło jak wyszło :) a teraz kilka zdjęć 






przez fakt wykonywania elewacji za około rok pozwoliłem sobie zaciągnąć klejem taśmy zewnętrzne klejem do styropianu w celu zabezpieczenia przed promieniowaniem UV.


izolacja pod odpływy 


rozdzielacz na 12 obiegów wraz z pompą oraz reduktorem mieszającym.


zasilanie wody do pomieszczeń oraz do grzejników puszczone na oddzielnym rozdzielaczu w celu łatwiejszego sterowania i odcinania zasilania wody.





Wzór drzwi na jaki się zdecydowaliśmy tyle że kolor grafitowy.

kolor paneli segmentowych bramy garażowej.


otwory w stropie pod rekuperację 



dostarczony już piach na wylewki.


wrócę tu wkrótce ...




ojo17
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 13724
Komentarzy: 27
Obserwują: 15
On-line: 9
Wpisów: 13 Galeria zdjęć: 92
Projekt TK28
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Swaty
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2018 listopad
2018 lipiec
2018 maj
2018 marzec
2017 listopad
2017 sierpień
2016 październik
2016 luty

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67140
Liczba wpisów: 222810
Liczba komentarzy: 903589
Liczba zdjęć: 681140
Liczba osób online: 159
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy