Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Ocieplenie elewacji i dodatkowe prace wewnątrz

Blog:  ojo17
Data dodania: 2018-11-18
wyślij wiadomość

Długo Nas tu nie było ale z braku czasu zeszło się. Prace powoli ale sukcesywnie pną się do przodu.Jesteśmy po wykonaniu ocieplenia domu styropianem Swisspor model Lambda MAX Fasada 0,031. o grubości 20 cm bez frezu. Zamówiłem 134 paczki i zostało mi cos ok 12 paczek. dodam tylko że strop od spodu nad wejściem domu jak i nad tarasem został ocieplony styropianem o grubości 10 cm z racji nieużytkowego poddasza a i stop był ocieplany 15-ma cm. Płyty były klejona na klej Atlas Grawis S oraz na piano klej oraz dodatkowo płyty były kołkowane stalowymi, na styropian zasiągniety klej Atlas Grawis U. Niestety z braku czasu jest zaciągnięta tylko pierwsza warstwa kleju. Na wiosnę będzie zaciągnięta tzw."szlichta" oraz tynk mineralny Bolix MP KA 15 lub 20 oczywiście po wcześniejszym zagruntowaniu tego gruntem bolix N. Kolor raczej będzie biały a padło na producenta StoColor Lotusan G. Między czasie wykonywania ocieplenia zamontowałem parapety. Parapety niestety z blachy stalowej wynikające z napiętego grafiku i ograniczonej ilości dni wolnych. 

 


Między czasie miałem dostawę jednostki centralnej na budowę i mimo ogromu miejsca (ciężarówki z naczepami "patelnie"zawracają bez problemów) kurier uszkodził Nam dach, w efekcie stracone miałem 3 dni na poprawienie dachu.


W pierwszej kolejności zaciągnąłem styropian klejem i siatką a dopiero później poprawiłem dach.




Przy 3 oknach pionowych widocznych na powyższym zdjęcia w miejscu parapetów wkleiłem styrodur za miast styropianu.




Mając chwilę czasu wolnego pozwoliłem sobie na uzupełnienie brakującej wylewki przy progu drzwi wejściowych. mimo zastosowanego systemowego ciepłego progu przed wylanie betonu wyłożyłem cały próg styrodurem aż pod profil aluminiowy.







spróbowałem swych sił przy układaniu płytek w kotłowni ...




lecz nie jest dokończana z braku czasu :/

Dodatkowo pochwale się :) żę mamy prąd na działce oraz jest już doprowadzony kabel do budynku jak i woda :). Pomalowaliśmy garaż oraz zamontowałem napęd bramy garażowej. Najbliższe prace i plany to zakup wełny do ocieplenia dachu. Padło na Rockwool Megarock 15cm która będzie montowała w krokwiach dachu. Nie zakładam aranżacji poddasza ale mimop wszystko chcę mieć ocieplony dach z racji na ulokowanie tam centrali rekuperatora. mamy nadzieję że na wiosne wykonamy już schody wejściowe oraz przy tarasie oraz zrobimy łazienkę wraz z kuchnią i będziemy mogli się wprowadzić w okolicach kwietnia - maja ...




1Komentarze
mat282  
Data dodania: 2018-12-28 11:25:11
Rekuoeracja
Cześć,wczesną wiosna zaczynamy budowę naszego Tk28. Czy mógłbyś się podzielić informacjami w których miejscach masz zamontowane nawiewy i wywiewy z rekuperacji?
odpowiedz
ojo17
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 13724
Komentarzy: 27
Obserwują: 15
On-line: 9
Wpisów: 13 Galeria zdjęć: 92
Projekt TK28
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Swaty
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2018 listopad
2018 lipiec
2018 maj
2018 marzec
2017 listopad
2017 sierpień
2016 październik
2016 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik